Sekrety Diety - Kiedy widać efekty diety na przytycie?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Kiedy widać efekty diety na przytycie?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Kiedy widać efekty diety na przytycie?

 
Ważę 40kg przy wzroście 160cm, staram się przytyć 10kg, wiem jak powinna wyglądać dieta i skrupulatnie się jej trzymam, jem 6 sytych posiłków dziennie, a do tego tuczące przekąski typu orzechy. Chciałabym się dowiedzieć kiedy powinny być widoczne jakiekolwiek efekty diety. Jak na razie rośnie mi tylko brzuch, jest ciągle wzdęty. Każdego ranka, gdy staję na wagę, nie widzę żadnych zmian w mojej masie ciała.


Marta


 
Pani BMI to tylko 15,6 więc jak najszybciej należy zadbać o to, aby Pani masa ciała się zwiększyła, a 10kg to dla pani minimum, aby wskaźnik masy ciała BMI był w normie. Jeśli od dłuższego czasu nie zauważa Pani wzrostu wagi to proszę zbadać poziom hormonów tarczycy we krwi, bo być może problem leży w nadczynności tego gruczołu. Zarówno proces odchudzania jak i przybierania na wadzę jest procesem wymagającym cierpliwości. Zwiększanie masy ciała polega na zwiększeniu bilansu energii, czyli skomponowaniu diety w taki sposób, aby wartość energetyczna dostarczana do organizmu była większa niż wydatkowana podczas całodobowych zajęć. Należy to robić z umiarem, bardzo dobrze, że włącza Pani do swojej diety kaloryczne, a jednocześnie wartościowe przekąski tj. orzechy, mogą to być także suszone owoce oraz pestki dyni czy słonecznika. Proponuję również zwiększyć spożycie pełnoziarnistego pieczywa oraz makaronu, a także gruboziarnistych kasz, tłustych ryb, czy pełnowartościowego białka (chude mięso, drób, produkty mleczne), jeść najlepiej 5 posiłków w ciągu dnia, najlepiej o stałych porach.

Proszę również dokładniej przyjrzeć się swojemu stylowi życia, ponieważ istnieją czynniki niesprzyjające przybieraniu na wadze tj. częsty stres czy używki jak nikotyna i kofeina. Przy diecie na przytycie trzeba koniecznie pamiętać o odpowiednim poziomie aktywności fizycznej. Większa dawka ruchu zapewni właściwy przyrost masy mięśniowej i zgrabną sylwetkę, zamiast odkładania nowych kilogramów w postaci zbędnego tłuszczu. Jednocześnie przy komponowaniu diety zwiększającej masę ciała konieczne jest uwzględnienie zwiększonej aktywności fizycznej i odpowiednie dobranie kaloryczności takiej diety. Przy dobrze dobranej diecie pierwsze zauważalne efekty powinny być po około miesiącu.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik