Sekrety Diety - Marchewka i niedoczynność

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Marchewka i niedoczynność

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Marchewka i niedoczynność

 
Witam choruje na tarczycę (niedoczynność)i zespól jelita wrażliwego (ZJD) bardzo lubię marchewkę i jem ją w dużych ilościach, nawet 1kg dziennie. Czy mogę w takich ilościach ją jeść.


Beata


 
Marchew obfituje w błonnik pokarmowy, który pomaga regulować pracę jelit podczas problemów z zaparciami, zawiera karoten bardzo silny antyoksydant zwalczający niebezpieczne dla naszego zdrowia wolne rodniki. Marchew jednocześnie jest dość łagodnym warzywem i może być wprowadzana do diety gdy dokuczają nam biegunki. Dlatego jest to dobry produkt gdy dokucza nam drażliwe jelito. Sama marchewka jest niskokaloryczna, więc pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, co często stanowi problem u osób z niedoczynnością tarczycy. Włączanie marchewki do jadłospisu jest dobrym pomysłem, jednak jak ze wszystkim warto i w tym wypadku kierować się zasadą umiaru. W zdrowym żywieniu jedną z najważniejszych zasad jest dbałość o urozmaicenie. Im większy wachlarz produktów, po które sięgamy, tym większa szansa, że zrealizujemy zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Warzywa różnych kolorów są bogate w różne składniki - niezbędne dla prawidłowego działania organizmu. Duża podaż beta-karotenu może prowadzić na jego nagromadzenia w organizmie, szczególnie przy niedoczynności tarczycy. Hormony tarczycowe pełnią ważne role metaboliczne, ich brak niestety hamuje przemianę beta-karotenu w witaminę A. Umiar i urozmaicenie zapobiegną zarówno niedoborowi tej witaminy, jak i nadmiarowi barwników.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik