Sekrety Diety - Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu?

 
Przeważnie gdy wybieram produkt spożywczy zwracam uwagę na zawartość kcal ale ostatnio zauważyłam, że na przykład paczka chrupków kukurydzianych smakowych ma więcej kcal (124) niż paczka słonecznika solonego (ponad 300). Bardzo mnie to zaskoczyło i zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno dobrze robię zwracając uwagę tylko na zawartość kcal w produktach?


Agnieszka


 
Kalorie nie powinny być jedynym kryterium jakim kierujemy się podczas zakupów. Jeżeli staramy się kontrolować masę ciała, warto zwracać na nie uwagę, jednak jest sporo produktów spożywczych, które pomimo wysokiej wartości kalorycznej powinny pojawiać się w naszej diecie. Należą do nich np. orzechy, pestki, awokado, tłuste ryby morskie. Oprócz kaloryczności warto zwracać uwagę na ilość dodanej do produktu soli, na zawartość cukrów prostych, tłuszczów nasyconych, dodatek konserwantów, sztucznych barwników, aromatów. Najbezpieczniej i najzdrowiej jest wybierać żywność jak najmniej przetworzoną.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik