Sekrety Diety - Nadwaga u nastolatki. Jak schudnąć?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Nadwaga u nastolatki. Jak schudnąć?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Nadwaga u nastolatki. Jak schudnąć?

 
Mam 15 lat, a ważę 65 kg przy wzroście 164 cm - uprzykrza mi to życie. Mimo, iż chciałabym schudnąć, pójść do dietetyka, nie mam wsparcia od strony rodziny. Mam sporą wiedzę o odżywianiu (bo borykam się z tym od dawna), ale nie umiem jej wykorzystać. Jestem załamana, nie wiem co zrobić. Ciągle szukam. Czy mogę prosić o jakąś radę? Czy jest coś co mogę zrobić (w moim wieku)?


Kaja


 
Twoje BMI wynosi 24,2 i mieści się pomiędzy 85, a 95 centylem. Oznacza to, że mniej niż 15% populacji ma większy wskaźnik masy ciała. Szeroka norma mieści się pomiędzy 15, a 85 centylem, zatem wynik sugeruje lekką nadwagę.

W Twoim przypadku najważniejsze jest zadbanie o wprowadzenie zasad zdrowego żywienia, wyeliminowanie słodyczy, żywności fast-food, słodkich napojów i wszystkich innych mało wartościowych pokarmów. Do każdego posiłku polecam Ci dorzucić dużą porcję warzyw, wymienić białe pieczywo na ciemne, pełnoziarniste, pamiętać o spożywaniu produktów mlecznych. Wyeliminuj smażenia, zamiast tego gotuj i piecz bez dodatku tłuszczu. Bardzo ważne jest zwiększenie aktywności fizycznej.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik