Sekrety Diety - Najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

 
1,5 tygodnia temu zaczęłam stosować dietę; na śniadanie jem 4 kromki pieczywa lekkiego z serkiem tostowym lub płatki z jogurtem 0%, na drugie śniadanie jedno jabłko, na obiad rybę lub pierś z kurczaka bądź udko z kurczaka (wszystko gotowane) lub też warzywa gotowane, na podwieczorek jabłko, a na kolacje (o godz. 18.00) 4 kromki lekkiego pieczywa z ogórkiem lub serem tostowym. Czy odżywiając się w ten sposób zgubię zbędne kilogramy?


Edyta


 
Odchudzanie to proces skomplikowany i długotrwały i aby na długo zatrzymać jego efekty należy wykazać się dużą cierpliwością, rozwagą i konsekwencją. Bardzo dobrze, że rozłożyła Pani dzienną rację pokarmową na 5 posiłków. W celu zachowania pełni kondycji fizycznej i umysłowej oraz aby nie powodować niedoborów składników pokarmowych zaleca się, aby spadek masy ciała nie przekraczał 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. Z tego co zauważyłam w Pani jadłospisie to na początek proponowałabym wykluczyć z diety produkty silnie przetworzone takie jak ser tostowy, a jednocześnie radzę zadbać o duże urozmaicenie diety. Proszę pamiętać, że rygorystyczne diety nie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i dają krótkotrwałe efekty w następstwie powodując efekt jo-jo, czyli powrót do wagi wyjściowej, a nawet jej przekroczenie. Najlepszym sposobem byłaby indywidualna konsultacja z dietetykiem, który obliczyłby Pani wskaźnik masy ciała BMI i określił wagę, która jest dla Pani organizmu optymalna, przeanalizuje dietę. Ma wtedy Pani pewność, że spadek masy ciała nie spowoduje ubytku witamin, minerałów i innych ważnych składników odżywczych, dzięki czemu nie spowoduje Pani niedoborów pokarmowych oraz zachowa Pani pełnie zdrowia przez długi czas. Proszę też nie zapominać o aktywności fizycznej, która jest sprzymierzeńcem odchudzania i największym wrogiem efektu jo-jo.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
7 + 6 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dietetyk Warszawa
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
Koszykowa 59 lok.35, Warszawa
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik