Sekrety Diety - Najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

 
1,5 tygodnia temu zaczęłam stosować dietę; na śniadanie jem 4 kromki pieczywa lekkiego z serkiem tostowym lub płatki z jogurtem 0%, na drugie śniadanie jedno jabłko, na obiad rybę lub pierś z kurczaka bądź udko z kurczaka (wszystko gotowane) lub też warzywa gotowane, na podwieczorek jabłko, a na kolacje (o godz. 18.00) 4 kromki lekkiego pieczywa z ogórkiem lub serem tostowym. Czy odżywiając się w ten sposób zgubię zbędne kilogramy?


Edyta


 
Odchudzanie to proces skomplikowany i długotrwały i aby na długo zatrzymać jego efekty należy wykazać się dużą cierpliwością, rozwagą i konsekwencją. Bardzo dobrze, że rozłożyła Pani dzienną rację pokarmową na 5 posiłków. W celu zachowania pełni kondycji fizycznej i umysłowej oraz aby nie powodować niedoborów składników pokarmowych zaleca się, aby spadek masy ciała nie przekraczał 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. Z tego co zauważyłam w Pani jadłospisie to na początek proponowałabym wykluczyć z diety produkty silnie przetworzone takie jak ser tostowy, a jednocześnie radzę zadbać o duże urozmaicenie diety. Proszę pamiętać, że rygorystyczne diety nie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i dają krótkotrwałe efekty w następstwie powodując efekt jo-jo, czyli powrót do wagi wyjściowej, a nawet jej przekroczenie. Najlepszym sposobem byłaby indywidualna konsultacja z dietetykiem, który obliczyłby Pani wskaźnik masy ciała BMI i określił wagę, która jest dla Pani organizmu optymalna, przeanalizuje dietę. Ma wtedy Pani pewność, że spadek masy ciała nie spowoduje ubytku witamin, minerałów i innych ważnych składników odżywczych, dzięki czemu nie spowoduje Pani niedoborów pokarmowych oraz zachowa Pani pełnie zdrowia przez długi czas. Proszę też nie zapominać o aktywności fizycznej, która jest sprzymierzeńcem odchudzania i największym wrogiem efektu jo-jo.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik