Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

 
1,5 tygodnia temu zaczęłam stosować dietę; na śniadanie jem 4 kromki pieczywa lekkiego z serkiem tostowym lub płatki z jogurtem 0%, na drugie śniadanie jedno jabłko, na obiad rybę lub pierś z kurczaka bądź udko z kurczaka (wszystko gotowane) lub też warzywa gotowane, na podwieczorek jabłko, a na kolacje (o godz. 18.00) 4 kromki lekkiego pieczywa z ogórkiem lub serem tostowym. Czy odżywiając się w ten sposób zgubię zbędne kilogramy?


Edyta


 
Odchudzanie to proces skomplikowany i długotrwały i aby na długo zatrzymać jego efekty należy wykazać się dużą cierpliwością, rozwagą i konsekwencją. Bardzo dobrze, że rozłożyła Pani dzienną rację pokarmową na 5 posiłków. W celu zachowania pełni kondycji fizycznej i umysłowej oraz aby nie powodować niedoborów składników pokarmowych zaleca się, aby spadek masy ciała nie przekraczał 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. Z tego co zauważyłam w Pani jadłospisie to na początek proponowałabym wykluczyć z diety produkty silnie przetworzone takie jak ser tostowy, a jednocześnie radzę zadbać o duże urozmaicenie diety. Proszę pamiętać, że rygorystyczne diety nie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i dają krótkotrwałe efekty w następstwie powodując efekt jo-jo, czyli powrót do wagi wyjściowej, a nawet jej przekroczenie. Najlepszym sposobem byłaby indywidualna konsultacja z dietetykiem, który obliczyłby Pani wskaźnik masy ciała BMI i określił wagę, która jest dla Pani organizmu optymalna, przeanalizuje dietę. Ma wtedy Pani pewność, że spadek masy ciała nie spowoduje ubytku witamin, minerałów i innych ważnych składników odżywczych, dzięki czemu nie spowoduje Pani niedoborów pokarmowych oraz zachowa Pani pełnie zdrowia przez długi czas. Proszę też nie zapominać o aktywności fizycznej, która jest sprzymierzeńcem odchudzania i największym wrogiem efektu jo-jo.

dietetyk: Karolina Jaworska

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
2 + 9 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.



Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dieta przez internet
Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik