Sekrety Diety - Odchudzanie w okresie dojrzewania

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Odchudzanie w okresie dojrzewania

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Odchudzanie w okresie dojrzewania

 
Mam 14 lat, 170cm wzrostu i ważę 70kg. Zdaję sobie sprawę z tego, że moja waga przekracza zakres normy, dlatego chciałabym jak najszybciej schudnąć 5-10kg? Mam w domu przyrząd do ćwiczeń "orbitrek", może on będzie pomocny w zrzuceniu zbędnych kilogramów? Jeśli tak, to ile czasu w ciągu dnia powinnam na nim ćwiczyć ? Po za tym codziennie robię 50-70 brzuszków, ale jak na razie efektów nie widać. Drastyczne diety raczej nie są dla mnie. Proszę o radę.


Izabela


 
Cieszę się, że nie jesteś zwolenniczką drastycznych diet, ponieważ one zazwyczaj dają szybkie, lecz krótkotrwałe efekty. Twój wskaźnik masy ciała BMI wynosi 24,2 co wskazuje na lekką nadwagę, ale może to być wynikiem okresu dojrzewania, który właśnie przechodzisz. Jeśli bardzo zależy Ci, aby zrzucić kilka kilogramów proponuję rozłożyć dzienną rację pokarmową na 5 mniejszych posiłków zamiast tradycyjnych trzech, wykluczenie z diety słodyczy, słonych przekąsek, napojów gazowanych, fast-foodów, tłustych dań i sosów.Do diety należy włączyć większą ilość warzyw i owoców, pełnoziarnistego pieczywa i wartościowego białka (ryby, drób, jaja, mleko i jego produkty, rośliny strączkowe). W Twoim przypadku postawiłabym na zmianę nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej, dlatego pomysł z rozpoczęciem ćwiczeń jest bardzo dobry. Myślę, że pół godzinki dziennie na początek powinno zwiększyć metabolizm i część tkanki tłuszczowej zamienić na mięśniową. Ilość brzuszków też z czasem możesz zwiększać. Warto wybrać się na dłuższy spacer szczególnie, że pogoda temu dopisuje.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik