Sekrety Diety - Ogórki konserwowe na diecie

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Ogórki konserwowe na diecie

Ogórki konserwowe na diecie

 
Jestem na diecie i kocham ogórki konserwowe, dlatego codziennie jem słoik (litrowy) ogórków, bo nie mogę się powstrzymać! Czy w diecie można stosować ogórki konserwowe lub sałatkę z ogórków i papryki (ze słoika)? Czy cały słoik to nie za dużo?


Gosia


 
Bardzo dobrze, że lubi Pani jeść warzywo jakim jest ogórek, a nie np. słodycze, które są tuczące i nie zaleca się ich podczas diety. Proszę pamiętać jednak, że dieta powinna być zrównoważona i zróżnicowana, aby dostarczała nam wszystkich potrzebnych składników pokarmowych, a więc nie powinna się opierać na jednym produkcie. Ogórki, papryka i inne wrzywa konserwowe są dobre jako wyrazisty dodatek do dań lub przyprawa, jednak nie należy spożywać ich w dużych ilościach (słoik dziennie) ze względu na zalewę octową, w której się znajdują. Nadmierne spożywanie octu może być niebezpieczne dla zdrowia. Proponuję zwiększyć różnorodność diety zastępując ogórki konserwowe innymi warzywami, najlepiej świeżymi, gdyż takie mają najwięcej wartości odżywczych.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
7 + 6 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dietetyk Warszawa
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
Koszykowa 59 lok.35, Warszawa
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik