Sekrety Diety - Ogórki konserwowe na diecie

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Ogórki konserwowe na diecie

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Ogórki konserwowe na diecie

 
Jestem na diecie i kocham ogórki konserwowe, dlatego codziennie jem słoik (litrowy) ogórków, bo nie mogę się powstrzymać! Czy w diecie można stosować ogórki konserwowe lub sałatkę z ogórków i papryki (ze słoika)? Czy cały słoik to nie za dużo?


Gosia


 
Bardzo dobrze, że lubi Pani jeść warzywo jakim jest ogórek, a nie np. słodycze, które są tuczące i nie zaleca się ich podczas diety. Proszę pamiętać jednak, że dieta powinna być zrównoważona i zróżnicowana, aby dostarczała nam wszystkich potrzebnych składników pokarmowych, a więc nie powinna się opierać na jednym produkcie. Ogórki, papryka i inne wrzywa konserwowe są dobre jako wyrazisty dodatek do dań lub przyprawa, jednak nie należy spożywać ich w dużych ilościach (słoik dziennie) ze względu na zalewę octową, w której się znajdują. Nadmierne spożywanie octu może być niebezpieczne dla zdrowia. Proponuję zwiększyć różnorodność diety zastępując ogórki konserwowe innymi warzywami, najlepiej świeżymi, gdyż takie mają najwięcej wartości odżywczych.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik