Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Ogórki konserwowe na diecie

Ogórki konserwowe na diecie

 
Jestem na diecie i kocham ogórki konserwowe, dlatego codziennie jem słoik (litrowy) ogórków, bo nie mogę się powstrzymać! Czy w diecie można stosować ogórki konserwowe lub sałatkę z ogórków i papryki (ze słoika)? Czy cały słoik to nie za dużo?


Gosia


 
Bardzo dobrze, że lubi Pani jeść warzywo jakim jest ogórek, a nie np. słodycze, które są tuczące i nie zaleca się ich podczas diety. Proszę pamiętać jednak, że dieta powinna być zrównoważona i zróżnicowana, aby dostarczała nam wszystkich potrzebnych składników pokarmowych, a więc nie powinna się opierać na jednym produkcie. Ogórki, papryka i inne wrzywa konserwowe są dobre jako wyrazisty dodatek do dań lub przyprawa, jednak nie należy spożywać ich w dużych ilościach (słoik dziennie) ze względu na zalewę octową, w której się znajdują. Nadmierne spożywanie octu może być niebezpieczne dla zdrowia. Proponuję zwiększyć różnorodność diety zastępując ogórki konserwowe innymi warzywami, najlepiej świeżymi, gdyż takie mają najwięcej wartości odżywczych.

dietetyk: Karolina Jaworska

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
2 + 9 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dieta przez internet
Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik