Sekrety Diety - Próba przytycia, a kompulsywne objadanie

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Próba przytycia, a kompulsywne objadanie

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Próba przytycia, a kompulsywne objadanie

 
Odkąd zaczęłam jeść by przytyć często miewam wieczory kiedy jem pół paczki migdałów, 15 herbatników, 3 kromki chleba i mnóstwo orzechów i płatków. Czy może to doprowadzić do innej choroby czyli kompulsywnego objadania?


Ania


 
W żywieniu należy zawsze zachowywać umiar. Jednorazowe posiłki nie powinny być zbyt obfite. Zaplanowaną na dany dzień rację pokarmową należy równomiernie rozłożyć w ciągu całego dnia. Pierwszy posiłek należy zjeść zaraz po przebudzeniu, przerwy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 4 godziny, ostatni zaś jeżeli staramy się przybrać na wadze około 2 godzin przed snem. Zbyt duże wieczorne posiłki mogą zaburzyć nasz sen. Nadmierne objadanie się obciąża wątrobę i trzustkę, sprzyja pojawianiu się zgagi, jeżeli zjadamy zbyt dużo na kolację, następnego dnia z braku ochoty często opuszczamy śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem dnia.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik