Pytanie do dietetyka

Problem wzdęć

 
Co mogę robić, żeby nie mieć wzdęć?


Kasia


 
W celu uniknięcia problemów trawiennych, w tym wzdęć, zaleca się spożywanie 5-6 niezbyt obfitych posiłków dziennie, najlepiej o stałych porach bez przejadania się. Posiłek należy jeść bez pośpiechu, w spokoju, unikając "połykania powietrza" przy jedzeniu. Do produktów wzdymających, których spożycie, w takich przypadkach, należy ograniczać, należą przede wszystkim: kapusta, kalafior, szpinak, brokuły, brukselka, cebula, rośliny strączkowe takie jak: fasola, groch, soczewica oraz produkty z dużą zawartością fruktozy, np. gruszki czy jabłka. Zalecam jedzenie warzyw blanszowanych i gotowanych na parze. Z napojów należy wybierać: herbatę, kawę zbożową, kawę naturalną - jeśli nie ma przeciwwskazań, soki owocowe i warzywne, herbaty ziołowe, wywar z mięty czy kopru włoskiego oraz wodę mineralną niegazowaną, eliminując jednocześnie wszelkie napoje gazowane, które w większych ilościach powodują ból brzucha z uczuciem przepełnienia po spożyciu oraz wzdęcia.

dietetyk: Karolina Jaworska

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
2 + 9 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dieta przez internet
Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik