Sekrety Diety - Problem wzdęć

Pytanie do dietetyka

Problem wzdęć

 
Co mogę robić, żeby nie mieć wzdęć?


Kasia


 
W celu uniknięcia problemów trawiennych, w tym wzdęć, zaleca się spożywanie 5-6 niezbyt obfitych posiłków dziennie, najlepiej o stałych porach bez przejadania się. Posiłek należy jeść bez pośpiechu, w spokoju, unikając "połykania powietrza" przy jedzeniu. Do produktów wzdymających, których spożycie, w takich przypadkach, należy ograniczać, należą przede wszystkim: kapusta, kalafior, szpinak, brokuły, brukselka, cebula, rośliny strączkowe takie jak: fasola, groch, soczewica oraz produkty z dużą zawartością fruktozy, np. gruszki czy jabłka. Zalecam jedzenie warzyw blanszowanych i gotowanych na parze. Z napojów należy wybierać: herbatę, kawę zbożową, kawę naturalną - jeśli nie ma przeciwwskazań, soki owocowe i warzywne, herbaty ziołowe, wywar z mięty czy kopru włoskiego oraz wodę mineralną niegazowaną, eliminując jednocześnie wszelkie napoje gazowane, które w większych ilościach powodują ból brzucha z uczuciem przepełnienia po spożyciu oraz wzdęcia.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
7 + 6 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dietetyk Warszawa
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
Koszykowa 59 lok.35, Warszawa
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik