Sekrety Diety - Problem z celulitem

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Problem z celulitem

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Problem z celulitem

 
Witam! Mam 31 lat, 165 cm i 48 kg. Walczę z cellulitem na udach i pośladkach od jakiegoś czasu. Ćwiczę na steperze i rowerku. Ile czasu powinnam poświęcić na ćwiczenia? Zakupiłam również tabletki antycellulitowe. Co jeszcze mogę zrobić aby pozbyć się tego problemu?


Karolina


 
Z Pani danych wynika, że nie ma Pani nadwagi, wręcz przeciwnie BMI wskazuje na niedowagę. Jeżeli przy tak niewielkiej masie ciała ma Pani problem z cellulitem w pierwszej kolejności przyczyn należy upatrywać nie w masie, a składzie ciała, w diecie i trybie życia.
Jeżeli przez całe życie unikała Pani aktywności fizycznej skład Pani ciała może odznaczać się dużym procentem tkanki tłuszczowej, a małym mięśniowej. W takiej sytuacji rozwiązaniem są treningi, odpowiednio dobrane, o stopniowo coraz większej intensywności, budujące i kształtujące mięśnie. Ćwiczenia, które Pani wykonuje są dobrym początkiem, docelowo proponowałabym dodanie do nich ćwiczeń kształtujących mięśnie. Warto zdawać sobie sprawę, że aktywność fizyczna powinna towarzyszyć nam codziennie w zależności od intensywności od pół godziny wzwyż. Ćwiczenia pomagają w redukcji cellulitu, zwiększają ukrwienie podskórne, przyspieszają pozbywanie się nadmiarów wody i szkodliwych substancji przemiany materii.
W diecie podczas walki z cellulitem przede wszystkim ważna jest odpowiednia ilość wody, unikanie kofeiny i innych używek. Odpowiednie ilości białka w diecie sprzyjają tworzeniu włókien kolagenowych i elastyny, których zły stan odpowiedzialny jest za skórkę pomarańczową. Duże ilości warzyw i owoców bogatych w antyoksydanty wspomogą dietę antycellulitową, ze względu na Pani małą masę ciała wskazane będą też soki owocowe, warzywne i warzywno-owocowe. Korzystne będą też orzechy i pestki, które dostarczą niezbędnych kwasów tłuszczowych. Do diety warto włączyć zieloną herbatę, bogate w likopen pomidory i grejpfruty, pełne beta-karotenu marchewki, dynię i paprykę. Pomocne będą też cytrusy, bo zawarta w nich rutyna uszczelnia naczynia krwionośne i przeciwdziała tym samym zatrzymywaniu wody, co może przyczyniać się do cellulitu.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik