Sekrety Diety - Problem ze schudnięciem

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Problem ze schudnięciem

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Problem ze schudnięciem

 
Nie mogę schudnąć, nie jadam smażonego, ziemniaków, słodycze raz na jakiś czas, mięso też jadam rzadko - góra raz w tygodniu. Przy dziecku mam dużo ruchu. Stosowałam diety szybkie: kapuścianą i kopenhaską, schudłam wtedy 5 kg, ale po kilku miesiącach wróciło. Stosowałam jeszcze wcześniej dietę, dzięki której miało się chudnąć 1 kg tygodniowo, a do tego wprowadziłam ćwiczenia przez 2 miesiące i nic. ;(( Proszę o pomoc.


Gośka


 
Pani Gosiu, odchudzanie to proces, który wymaga czasu, systematyczności i sumienności. Alternatywne, "szybkie" diety niosą ze sobą niebezpieczeństwo zwolnienia metabolizmu, co mogło mieć miejsce w Pani przypadku. Organizm przegłodzony restrykcyjną dietą przestawia się na oszczędzanie i magazynowanie energii dostarczanej w posiłkach, w efekcie po zakończeniu stosowania takiej diety następuje szybkie tycie.

Aby odchudzanie było skuteczne i dało długotrwały efekt potrzebna jest zmiana nawyków żywieniowych. W tym celu warto zacząć od poprawienie zbilansowanej przez dietetyka diety odchudzającej ułożonej indywidualnie pod Pani zapotrzebowanie energetyczne, zapotrzebowanie na składniki odżywcze, uwzględniającą zwyczaje, stopień aktywności fizycznej i wiele innych parametrów. Taka dieta powinna zapewnić chudnięcie od 0,5kg do max. 1kg tygodniowo. Nie więcej, aby zapobiec zwolnieniu metabolizmu. Nie wiem jaką dokładnie dietę Pani stosowała ani jak sumiennie, że nie było zapowiadanego efektu. Przyczyną mogło być zarówno nieprawidłowe dopasowanie Pani zapotrzebowania energetycznego do diety, jak i nieścisłe trzymanie się diety. Przykładowo częstym błędem osób stosujących diety jest podjadanie niewielkich ilości wysokokalorycznych pokarmów, czy picie nie zaplanowanych w diecie kalorycznych napojów.

Jeżeli pomimo stosowania dopasowanej do Pani potrzeb diety i aktywności fizycznej nie widzi Pani efektów można zacząć upatrywać problemów w stanie zdrowia, polecam wykonanie badań kontrolnych, w tym również badania tarczycy.

Prawidłowo ułożona dieta powinna zapewniać dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników, nie powinna być uciążliwą głodówką i powinna stanowić punkt wyjścia do zmiany nawyków żywieniowych na stałe tzn. zawierać przykłady zdrowych dań i uczyć jak duże porcje są dopuszczalne.

Przed przystąpieniem do odchudzania warto również sprawdzić swoje BMI (można skorzystać z naszego kalkulatora: http://www.sekretydiety.pl/uroda/kalkulator_BMI/ ). Mamy wielu pacjentów, którzy mają BMI w normie, a chcieliby mimo wszystko stracić kilka kilogramów. W takim przypadku często odchudzanie jest trudniejsze i na efekty czeka się dłużej. Napisała Pani, że ma dużo ruchu przy dziecku. Domyślam się, że dziecko jest jeszcze małe. Jeśli jest Pani jeszcze w okresie karmienia to stosowanie diety odchudzającej koniecznie musi być dobrze zbilansowane i prawidłowe, w innym wypadku jest w tym momencie niewskazane.

Gdyby chciała Pani skorzystać z naszych usług, układamy indywidualnie dopasowane diety odchudzające:

http://www.sekretydiety.pl/oferta/odchudzanie_dieta_indywidualna/

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik