Sekrety Diety - Problemy żołądkowe

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Problemy żołądkowe

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Problemy żołądkowe

 
Od zawsze mam problemy z przewodem pokarmowym, nic poważnego, ale myślę, że w jakiś sposób źle się odżywiam i z tego to wynika. Często miewam uczucie ciężkości, miewam zaparcia, czasem wzdęcia, od czasu do czasu boli mnie brzuch, niezbyt regularnie chodzę do toalety. Jakie są główne założenia diety, która ma wspomagać prawidłową pracę żołądka i jelit?


Ania


 
W takiej sytuacji bardzo możliwe, że problemy te wynikają z nieprawidłowej diety. Polecam ograniczać w swojej diecie spożywanie ciężkostrawnych produktów, które niepotrzebnie drażnią układ pokarmowy, a więc smażonych na tłuszczu, tłustych mięs (wieprzowina, baranina, kaczki), tłustych produktów mlecznych (sery żółte, śmietany), oraz roślin strączkowych, które mają silne właściwości wzdymające (groch, fasola, soja), tłustych ciast oraz ostrych przypraw (musztardy, ocet, pieprz). Proszę pamiętać, że równie ważny jest sposób przygotowania posiłków. Nie należy smażyć w głębokim tłuszczu, odgrzewać, ale gotować w wodzie lub na parze, dusić i piec bez dodatku tłuszczu. Polecam spożywanie 5 posiłków dziennie o regularnych porach, a ostatni minimum 2 godziny przed snem. Podczas jedzenia zachęcam do wolniejszego przeżuwaniu kęsów i nie łykania dużych porcji, to ułatwi lepsze trawienie. Proszę unikać jedzenia w biegu. W prawidłowej pracy przewodu pokarmowego pomaga również regularna aktywność fizyczna.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik