Sekrety Diety - Przerwana dieta Dukana

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Przerwana dieta Dukana

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Przerwana dieta Dukana

 
Zaczęłam dietę dr Dukana jakieś 14 dni temu. Stosowałam fazę uderzeniową przez 10 dni i teraz powinnam zacząć fazę drugą. Niestety, pojechaliśmy na urlop i uległam pokusie u swojej babci-jej nie można odmówić, jak to babci. Zjadłam rzeczy, które były niedozwolone. Czy jeśli będę kontynuować dietę efekty będą te same?


Wioletta


 
Dieta Dukana nie jest prawidłowo zbilansowaną, zdrową dietą. Opierając się głównie na produktach białkowych nie sposób dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Szczególnie pierwsze fazy diety Dukana są wyniszczające dla organizmu, który zaczyna bronić się przed brakami w składzie pożywienia oraz nadmiarem białka. Jednocześnie proszę pamiętać, że każda źle dobrana dieta powodująca zbyt szybkie odchudzanie (zdrowe tempo odchudzania to od 0,5kg do 1kg tygodniowo) prowadzi do ubytku mięśni, a nie tkanki tłuszczowej. Zalecam Pani zastosowanie zbilansowanej diety odchudzającej opartej na zasadach zdrowego żywienia. Taka dieta, skomponowana przez wykwalifikowanego dietetyka, zapewni odpowiednie tempo odchudzania oraz podaż wszystkich niezbędnych składników. Będzie ona bezpieczna dla Pani organizmu, a efekty odchudzania, choć nie tak prędkie, zostaną na długo.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik