Sekrety Diety - Przytycie po odchudzaniu

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Przytycie po odchudzaniu

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Przytycie po odchudzaniu

 
Dzień dobry, sporo schudłam w ostatnim czasie będąc na racjonalnej diecie jednak, gdy myślałam, ze już przestawiłam się na zdrowy tryb życia coś mnie skusiło i zaczęłam jeść więcej, właściwie to się obżerałam i znowu przytyłam. Czy jeśli teraz się odchudzam to w związku z tym, że przytyłam w krótkim czasie te kilogramy będą spadały szybciej?


Ola


 
Aby cieszyć się trwałymi efektami odchudzania, należy odżywiać się w sposób racjonalny i nie zapominać o zasadach prawidłowego żywienia, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstania tzw. efektu jojo. Kilogramy, które Pani przybyły w krótkim okresie czasu nie różnią się od tych, które były efektem długotrwałego przybierania na wadze. Każda próba odchudzania nowo przybyłych kilogramów jest niestety trudniejsza, dlatego tak ważna jest dieta stabilizująca po okresie zmniejszania masy ciała. Należy być wytrwałym zarówno w trakcie stosowania diety odchudzającej, jak i po jej zakończeniu, pamiętając o właściwym sposobie żywienia i prawidłowym stylu życia.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik