Sekrety Diety - Skąd się bierze nadmierny apetyt na słodycze?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Skąd się bierze nadmierny apetyt na słodycze?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Skąd się bierze nadmierny apetyt na słodycze?

 
Mam 17 lat, 171cm wzrostu i ważę 65kg. Chciałabym schudnąć 8kg, ale na diecie 1300kcal wytrzymuję tylko tydzień, ponieważ mam napady głodu na słodycze i wtedy bardzo dużo ich jem. Co mogę zrobić, aby powstrzymać ten apetyt?


Joanna


 
Po pierwsze chciałam zaznaczyć, że Pani masa ciała jest w normie, dlatego chudnięcie nie jest konieczne, a na pewno nie może być szybkie. Powodem nagłej chęci na słodycze mogą być niebezpieczne dla zdrowia epizody hipoglikemii spowodowanej niewłaściwą dietą odchudzającą lub po prostu przyzwyczajeniem jeżeli w Pani dotychczasowym menu często pojawiały się słodycze. Warto przyjrzeć się swojej diecie. Proponowałabym zwiększenie kaloryczności, ale również zwiększenie aktywności fizycznej. Warto wyeliminować produkty o dużym indeksie glikemicznym oraz zadbać o odpowiednią podaż ciemnego pieczywa oraz warzyw, które zwiększą uczucie sytości.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik