Sekrety Diety - Śniadanie w domu czy dopiero w szkole?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Śniadanie w domu czy dopiero w szkole?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Śniadanie w domu czy dopiero w szkole?

 
Mam 16 lat i odchudzam się. Mam pytanie odnośnie śniadania. Wstaję o 6:30. Z domu wychodzę 7:40, więc śniadanie jadam około 7:20-7 :30. Gdy zjem o tej porze śniadanie to mam później bardzo duży apetyt. Natomiast, gdy zjem w szkole około 10:30-11:30 to mam normalny apetyt. Jaka jest lepsza wersja? Zjeść rano w domu, ale później więcej, czy zjeść dopiero w szkole, ale później zjeść mniej?


Agata


 
Śniadanie jest bardzo ważne i należy je spożywać jako pierwszy posiłek w ciągu dnia. Nie powinno się zaczynać dnia bez niego, bo dostarcza nam potrzebnych składników i energii na cały dzień. Najlepiej spożywać je zaraz po obudzeniu. W Twoim wypadku warto byłoby zjeść śniadanie w domu, jeszcze przed wyjściem do szkoły, a następny posiłek za kolejne 3-4 godziny w szkole. Jeśli obawiasz się, że spożyjesz zbyt dużo kalorii warto zjeść na drugie śniadanie produkty o niskiej wartości kalorycznej z dodatkiem owoców i warzyw.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik