Sekrety Diety - Strach przed efektem jojo

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Strach przed efektem jojo

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Strach przed efektem jojo

 
Po 5 miesiącach bardzo restrykcyjnej i wyniszczającej diety (-10kg, bez śniadań i kolacji) zaczęłam jadać regularnie (4-5 małych posiłków dziennie) bogatych we wszystkie potrzebne makro i mikroelementy i zauważyłam znaczny przyrost wagi. Co zrobić, aby zreperować organizm, ale przy tym dalej nie tyć? Czy to jedynie zatrzymanie wody w organizmie?


Anna


 
Tempo Pani chudnięcia wynosiło ok. 0,5 kg/tydzień, co jest dość dobrym tempem podczas diety redukującej, dobrze jednak, że zaprzestała Pani diety, bo eliminacja śniadań i kolacji nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że teraz zwiększanie kaloryczności diety musi być bardzo ostrożne. Jeżeli zauważyła Pani, że masa rośnie, proponuję stopniowe zwiększanie wartości energetycznej posiłków, powoli zbliżając się do docelowej kaloryczności diety, odpowiadającej pani zapotrzebowaniu energetycznemu. Nie należy przy tym zapominać o aktywności fizycznej, która jest największym wrogiem efektu jojo.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik