Sekrety Diety - Tyję na diecie!

Pytanie do dietetyka

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Tyję na diecie!

 
Mam 160 i ważę 60 kg. Próbuję schudnąć, ale nie wychodzi mi. Staram się codziennie ćwiczyć i stosuję dietę. Jedyne co zauważyłam to zwiększone obwody spowodowane mięśniami. Co zrobić, żeby uruchomić spalanie tłuszczu?


Kasia


 
Twoje BMI jest w normie, nie powinnaś się martwić. Nie wiem jaka jest Twoja dieta, ani jakie ćwiczenia stosujesz, co ułatwiłoby określenie przyczyn Twoich niepowodzeń. Kluczem do skutecznego zrzucania kilogramów jest ujemny bilans energetyczny. Twoje dzienne zapotrzebowanie to około 1800-2000 kcal. Kiedy dostarczasz miej kalorii niż potrzebujesz, organizm zużywa zapasy. Zakładam że stosujesz ćwiczenia siłowe, które rozwijają mięśnie. Powodem wzrostu obwodów może być także zwiększanie rezerw glikogenu jako odpowiedź organizmu na ćwiczenia. Polecam ćwiczenia aerobowe, które nie powodują przyrostu mięśni, są mniej intensywne i męczące, a aktywizują metabolizm. 2-3 razy w tygodniu wybierz się na długą przejażdżkę rowerem lub 2 godzinny marszobieg, aerobik, fitness czy basen są także dobrymi pomysłami. Pamiętaj, o unikaniu zbędnych kalorii. Omijaj słodzone napoje, wybieraj wodę. Ważne jest spożywanie zbilansowanej diety ubogiej w produkty wysoko przetworzone. Ogranicz spożycie cukrów prostych i tłuszczu (słodycze, białe pieczywo, fast foody), szybko zaspokajają głód, ale na krótko. Postaw na pokarmy nieprzetworzone, surowe warzywa, gotowane lub duszone mięso, takie dania sycą na dłużej. Tycie może być spowodowane złym rozplanowaniem posiłków w ciągu dnia. Ważne jest abyś jadła 4-5 razy dziennie w małych porcjach, o stałych porach. Jedząc regularnie nie będziesz głodna i przestaniesz podjadać. Śniadanie jest najważniejsze, rano potrzebujesz energii, kolację jedź lekką i minimum 3 godziny przed pójściem spać.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik