Sekrety Diety - W jaki sposób przytyć?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > W jaki sposób przytyć?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

W jaki sposób przytyć?

 
Witam, mam 172 cm wzrostu i ważę 42kg. Zdaję sobie sprawę z tego, że to bardzo mało. Jak przytyć ok. 5kg? Jem 5-6 posiłków dziennie. Nie liczę ich kaloryczności, po prostu codziennie staram się jeść więcej, czy to dobrze? I czy warto uwzględnić również aktywność fizyczną (10 min gimnastyki)? Bardzo proszę o pomoc.


Dominika


 
Przy wzroście 172 cm Twoja waga wskazuje na to, że jesteś niedożywiona, jednak Twoje postępowanie jak najbardziej zmierza w prawidłowym kierunku. Nie rezygnuj z częstego spożywania posiłków, przerwy między nimi nie powinny być dłuższe niż 3 godziny. Pamiętaj o śniadaniu jako najważniejszym posiłku w ciągu dnia. Staraj się wprowadzać do swojego menu produkty kaloryczne, ale jednocześnie wartościowe takie jak: orzechy, pestki, suszone owoce, soki owocowe, tłuste ryby oraz stosować „dobre tłuszcze” np. oliwa z oliwek czy olej rzepakowy. Proces przybierania na masie, jak najbardziej może być połączony z umiarkowaną aktywnością fizyczną, dzięki czemu wzrost wagi nie będzie jedynie wynikiem przybierania na tkance tłuszczowej, ale również na tkance mięśniowej.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik