Sekrety Diety - Czy dieta 1000kcal jest efektywna i bezpieczna dla zdrowia?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy dieta 1000kcal jest efektywna i bezpieczna dla zdrowia?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy dieta 1000kcal jest efektywna i bezpieczna dla zdrowia?

 
Chciałabym schudnąć kilka kilogramów. Ile jestem w stanie zrzucić i jak długo to potrwa, gdy ograniczę spożycie produktów spożywczych do 1000kcal/dobę. Czy jest to bezpieczny sposób odchudzania, czy też może później spowodować efekt jo-jo?


Karolina


 
Aby proces odchudzania był bezpieczny dla naszego organizmu i utrzymywał go na wysokich obrotach każdego dnia zaleca się nie większy ubytek masy ciała niż 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. Czas w jakim osiągnie Pani wymarzoną wagę zależy od tego jak dużo kilogramów chciałaby Pani zrzucić, ale także od stanu zdrowia, wieku, aktywności fizycznej oraz rodzaju wykonywanej pracy. Przy nieumiejętnym, rygorystycznym ograniczeniu spożycia energii do 1000kcal/dobę mogą pojawiać się poważne braki składników pokarmowych czego efektem zazwyczaj jest osłabienie, nieustające zmęczenie, zły stan skóry, włosów i paznokci, słabsza koncentracja, podatność na przeziębienia i wiele innych niedogodności. W długotrwałym niedoborze składników odżywczych możemy rozregulować swój metabolizm. Ograniczenie spożycia energii do 1000kcal/dobą na początku oczywiście przyniesie szybki spadek wagi, jednak po pewnym czasie Pani organizm zacznie się bronić przed kolejnym takim potencjalnym szokiem. Dobrym pomysłem jest w takiej sytuacji również bezpośrednia konsultacja z dietetykiem, aby mógł on dostosować optymalną dietę do wieku, stanu zdrowia, aktywności fizycznej, rodzaju wykonywanej pracy oraz oczekiwanych rezultatów. W takiej współpracy ze specjalistą ma Pani pewność, że proces odchudzania nie wpłynie negatywnie na stan Pani kondycji fizycznej ani psychicznej, a nawet ten stan może poprawić.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik