Sekrety Diety - Dieta przestała działać

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Dieta przestała działać

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Dieta przestała działać

 
Mam 18lat i od ponad roku jestem na diecie. Nie jem słodyczy, spożywam regularnie 4-5 posiłków w ciągu dnia, w których skład wchodzą: warzywa, owoce, jogurty. Na obiad jadam zwykle zupy. Latem biegałam, co bardzo korzystnie wpłynęło na moja sylwetkę. Na zimę zaopatrzyłam się w rowerek stacjonarny. Jednak w pewnym momencie przestałam chudnąć. Moja waga ani drgnie już od 4 miesięcy. Proszę o radę.


Dominika


 
Zatrzymanie procesu chudnięcia może być spowodowane wieloma czynnikami, być może dostarczasz z dietą zbyt dużej ilości kalorii lub też odwrotnie - Twój organizm odpowiedział "buntem" na dostarczanie zbyt małej ilości składników pokarmowych i obniżył poziom podstawowej przemiany materii. Może być wiele powodów Twojego problemu, możliwe również, że osiągnęłaś już optymalną dla siebie wagę i organizm robi wszystko, aby ją utrzymać. Nie wiem jaką stosowałaś dietę, ani ile kilogramów straciłaś, ile aktualnie wynosi Twoja masa ciała i BMI, więc ciężko jest mi coś w tej sytuacji zaradzić, aby rozwiązać ten problem. Być może powinnaś zbadać poziom hormonów tarczycy we krwi. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się co tak naprawdę jest przyczyną zatrzymania procesu chudnięcia jest konsultacja z dietetykiem, który zrobi wywiad żywieniowy, zleci potrzebne badania oraz ewentualnie skoryguje aktualny sposób żywienia biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania w taki sposób, aby Twój organizm mógł funkcjonować prawidłowo.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik