Sekrety Diety - Jak pokonać napady głodu?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak pokonać napady głodu?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak pokonać napady głodu?

 
Witam serdecznie. Jestem dumna z schudnięcia 12kg, ale od kilku dni zaczynam jeść bez opamiętania i nie mogę przestać. Bardzo się boje, ze wrócę do dawnej wagi. Mam 13 lat i chciałabym, pomimo wszystko jeszcze schudnąć. Mam 155cm i ważę 58kg. Co mam zrobić by jeszcze schudnąć i poskromić swój głód? Proszę o szybką odpowiedź.


Nikola


 
Droga Nikolo,
Twój organizm rośnie i potrzebuje nie tylko białka, ale również witamin i składników mineralnych do prawidłowego rozwoju. Osoby w Twoim wieku nie powinny stosować żadnych restrykcyjnych diet odchudzających, gdyż może to przynieść negatywne skutki zdrowotne. Zadbaj o prawidłową dietę, wtedy zmniejszysz ryzyko powrotu do dawnej wagi i unikniesz napadów głodu, które zauważyłaś u siebie. Zalecam, aby Twoja dieta była racjonalna tzn. bogata w białko (mleko, jogurty, kefiry, maślanka, chude mięsa, ryby, kurczak), węglowodany złożone (produkty zbożowe: ciemne pieczywo, kasze gruboziarniste) oraz w warzywa i owoce, które powinnaś jeść do każdego posiłku. Codzienne pożywienie powinno być urozmaicone, dostosowane do Twoich zwyczajów żywieniowych. W diecie powinnaś jednak ograniczyć spożywanie niektórych produktów, które nie wnoszą do Twojego jadłospisu żadnych wartościowych składników odżywczych, takich jak: słodycze, słodkie napoje gazowane, fast foody. W ten sposób zmniejszysz ilość dostarczanych z pożywieniem kilokalorii, nie zmniejszając w sposób drastyczny podaży witamin i składników mineralnych. Zastępując produkty zawierające cukry proste takie jak: ciastka, cukierki, batony itp. np. jogurtem naturalnym z dodatkiem owoców czy musli z mlekiem, dłużej będziesz czuła się syta i zmniejszy się Twoja ochota na przekąszenie czegoś więcej. Nie zapominaj o spożywaniu śniadania, gdyż jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, natomiast kolację jedz minimum 2 godziny przed snem. Unikaj potraw smażonych czy z dużą ilością tłuszczu. Ponadto do swojego codziennego planu dnia włącz aktywność fizyczną: biegaj, jeździj na rowerze, gimnastykuj się. Aktywność fizyczna i racjonalne odżywianie powinno pomóc Ci osiągnąć prawidłowa masę ciała. Jeśli te działania okażą się niewystarczające, proponuję, abyś wraz ze swoim opiekunem skorzystała z wizyty u dietetyka. Pomoże Ci on skomponować plan żywieniowy w taki sposób, aby był on zbilansowany i zdrowy.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik