Sekrety Diety - Twaróg chudy w codziennej diecie

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Twaróg chudy w codziennej diecie

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Twaróg chudy w codziennej diecie

 
Mam pytanie odnośnie właściwości twarogu chudego. Czy jedzenie codziennie twarogu chudego (ok.250g) z jogurtem naturalnym (oraz np. z bananem) wpływa pozytywnie na zdrowie?


Błażej


 
Zarówno chudy twaróg jak i jogurt naturalny to bardzo wartościowe produkty, które powinny pojawiać się w naszych jadłospisach. Chudy twaróg z jogurtem jest źródłem dobrej jakości białka niezbędnego do budowy nowych tkanek. Jest również bogatym źródłem wapnia (podstawowy składnik kości i zębów, bierze udział w kurczliwości mięśni) oraz dość dobrym fosforu (również składnik kości, zębów i tkanki mózgowej) oraz witaminy B2 (odpowiedzialna za prawidłowy stan skóry oraz odpowiednią pracę narządu wzroku). Dużym walorem twarogu chudego jest niska zawartość tłuszczu przez co polecany jest często w dietach odchudzających. Warto pamiętać, że zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, aby zachować organizm w stanie zdrowia należy m.in. urozmaicać swoje posiłki w związku z czym nie zalecam jedzenia twarogu codziennie, warto sięgać po różne produkty i spożywać różne potrawy każdego dnia.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik