Sekrety Diety - czekolada deserowa - produkt okazjonalny

Czekolada deserowa - produkt okazjonalny - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

czekolada deserowa 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 9g
miara domowa: 1 kostka
prozdrowotność: prozdrowotność 1 prozdrowotność 1 prozdrowotność 1 prozdrowotność 1 prozdrowotność 1 
Czekolada jest uważana za jeden z najmocniejszych afrodyzjaków. Kakao od wieków znane jest ze swego wyjątkowego smaku. Jako jeden z głównych składników czekolady to głównie ono wpływa na jej właściwości:
  • Czekolada poprawia nastrój.
  • Pewne badania wskazują na to, że mleczna czekolada pozytywnie wpływa na pamięć wzrokową i werbalną.
  • Czekolada gorzka może pomóc w utrzymaniu dobrego nawilżenia skóry, jednak istnieją doniesienia, że problemy z niedoskonałościami skórnymi związane są ze spożywaniem cukrów prostych, których nie brakuje w czekoladzie.
Należy jednak pamiętać, że ze względu na wysoką wartość energetyczną, zawartość cukru i tłuszczu, należy ograniczać jej spożycie.

Czekolada niejednokrotnie wskazywana jest jako dobre źródło magnezu. Prawdą jest, że czekolada zawiera ten pierwiastek, jednak gdy policzymy stosunek zawartości magnezu do kaloryczności (czyli policzymy tzw gęstość odżywczą) czekolada wypada już dużo gorzej niż większość warzyw i owoców, orzechy, czy na przykład otręby.Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik