Sekrety Diety - bakłażan - wymiennik warzywny

Bakłażan - wymiennik warzywny - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

bakłażan 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 24g
miara domowa: 1 mała sztuka
prozdrowotność: prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 
Czy wiesz, że bakłażan nazywany był "jabłkiem miłości", "szalonym jabłkiem" oraz "gruszką miłości"? Niegdyś wierzono, że to fioletowe warzywo wywołuje u ludzi szaleństwo, trąd, a nawet raka. Dziś wiemy, że bakłażan to bardzo wartościowe i zdrowe warzywo.

Bakłażan jest spokrewniony z ziemniakiem, pomidorem i papryką. Bakłażany zawierają duże ilości potasu, miedzi, magnezu, kwasu foliowego oraz jak większość warzyw są świetnym źródłem błonnika pokarmowego. Zawarte w fioletowej skórce bakłażana antocyjany, naturalne barwniki, zapobiegają chorobom serca poprzez obniżanie poziomu złego cholesterolu oraz trójglicerydów.

Kupować należy sprężyste, jędrne, połyskujące sztuki o głęboko fioletowym kolorze. Bakłażany najlepiej przechowywać w lodówce.

Idealnie nadają się na leczo, można je grillować, robić z nich szaszłyki, podsmażać na patelni grillowej bez tłuszczu. Smażone na tłuszczu mocno go wchłaniają, więc lepiej tego unikać. Pokrojone w plasterki i podgrzane w kuchence mikrofalowej mogą być dodatkiem do kanapek.Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik