Sekrety Diety - serek ziarnisty - wymiennik mleczny

Serek ziarnisty - wymiennik mleczny - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

serek twarogowy ziarnisty 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 50g
miara domowa: 2 łyżki
prozdrowotność: prozdrowotność 5 prozdrowotność 5 prozdrowotność 5 prozdrowotność 5 prozdrowotność 5 
Serek ziarnisty (inaczej nazywany serkiem wiejskim lub cottage cheese) to rodzaj amerykańskiego sera, który w Polsce produkowany jest na dużą skalę i cieszy się bardzo dużą popularnością (pierwszy polski producent serka tego typu to OSM Piątnica, której produkt jest wytwarzany od 1992 roku).

Serek ziarnisty ma łagodny śmietankowy smak oraz, jak sama nazwa wskazuje, ziarnistą konsystencję. Sprzedawany jest zazwyczaj w kubeczkach. Serek wiejski może być podawany z różnymi owocami (morele, truskawki) i przetworami owocowymi, z zieloną sałatą, czy pomidorami. W wielu potrawach zastępuje żółty ser tarty, który jest o wiele bardziej kaloryczny. Jego smak można urozmaicić poprzez dodatek warzyw, przypraw i ziół. Dodaje się też do niego orzechy, owoce suszone lub musli.

Z dietetycznego punktu widzenia serek ziarnisty jest bardzo wartościowym produktem. Zawiera duże ilości białka, które jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza tym zawiera istotny do budowy mocnych kości i utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi wapń, a także witaminy i składniki mineralne. Serek ten zwykle nie zawiera konserwantów, czyli substancji chemicznych przedłużających trwałość produktu i jest w pełni naturalny.

Serek ziarnisty jest polecany jako doskonały posiłek śniadaniowy - bogaty w białko i jednocześnie niskotłuszczowy. Uwielbiany jest przez kulturystów i miłośników siłowni, ze względu na fakt występowania w nim kazeiny.


Źródła:
Przegląd Gastronomiczny, Białe Zdrowie, 2001
Przemysł mleczarski, 2002

Autor: Katarzyna SuchołbiakDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik