Sekrety Diety - wódka - produkt okazjonalny

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

wódka 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 22g
miara domowa: 1/2 kieliszka 50tki
Wódka jest zaliczana do grupy trunków o największej zawartości czystego alkoholu (od około 40%). Powstaje z rozcieńczonego wodą destylatu alkoholowego, niejednokrotnie z dodatkiem wyciągów lub olejków roślinnych. Choć zawarty w niej etanol jest trucizną, to w mentalności Polaków ciągle pozostaje symbolem gościnności i wódka serwowana jest na wszelkiego rodzaju imprezach od imienin cioci po huczne wesela. Wódka nie zawiera żadnych niezbędnych składników odżywczych, a jedynie dostarcza organizmowi dużej ilości pustych kalorii.

Alkohol obecny w wódce wchłania się błyskawicznie, ponieważ nie ulega trawieniu, a dostaje się do krwioobiegu poprzez błonę śluzową przewodu pokarmowego. Wraz z krwią transportowany jest do wszystkich komórek ciała i działa destrukcyjnie na narządy wewnętrzne. Ulega rozkładowi w wątrobie, dlatego osoby nadużywające alkoholu znacznie częściej chorują na marskość tego organu. Alkohol znacząco podnosi ciśnienie krwi, a u osób regularnie pijących wódkę może spowodować zwyrodnienie mięśnia sercowego i inne choroby układu krążenia. Ponadto alkohol może wywołać choroby trzustki, układu nerwowego, a także obniżyć sprawność umysłową i fizyczną. Regularnie spożywany prowadzi do uzależnienia.

Alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, nie mogą pić kobiety w ciąży. Alkohol bez problemu przedostaje się przez łożysko i wyrządza szkody w niepełni jeszcze wykształconych narządach dziecka, powodując uszkodzenia m.in. mózgu, serca i nerek maluszka, a także niedotlenienie jego organizmu. Dziecko może urodzić się z alkoholowym zespołem płodu objawiającym się m.in. poprzez opóźnienie w rozwoju, znacznie niższy iloraz inteligencji, osłabioną odporność i koncentrację oraz niski wzrost i deformacje twarzy. Alkoholu nie mogą również pić kobiety karmiące, ponieważ przedostaje się on wraz z mlekiem do organizmu dziecka i może powodować kolkę, brak apetytu oraz problemy ze spaniem. Jeżeli w okresie karmienia matka wielokrotnie spożywa alkohol może doprowadzić do problemów z wzrostem i rozwojem dziecka, ponieważ nie w pełni rozwinięta wątroba nie radzi sobie z odtruwaniem organizmu malca.

Jeżeli w ogóle można mówić o korzyściach z picia wódki, to z pewnością mają niewielkie znaczenie w porównaniu ze szkodami jakie czyni w naszym organizmie. Spożywanie jej w niewielkich ilościach może poprawiać trawienie, jednak zazwyczaj potęguje również uczucie głodu i sprawia, że chętniej sięgamy po kaloryczne przekąski. Wychudzona sylwetka osób nadużywających alkoholu świadczy jedynie o wyniszczeniu organizmu, a w konsekwencji utracie apetytu i wyeliminowaniu z diety zdrowych produktów. Wódka pita okazjonalnie może w pewnym stopniu poprawić samopoczucie osobom cierpiącym z powodu niskiego ciśnienia. Posiada również właściwości rozgrzewające, co wykorzystywane było w medycynie ludowej do leczenia grypy i przeziębienia.


Autor: Ilona AndrakaDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik