Sekrety Diety - banan suszony - wymiennik owocowy

Banan suszony - wymiennik owocowy - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

banan suszony 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 14g
miara domowa: 10 plastrów
prozdrowotność: prozdrowotność 2 prozdrowotność 2 prozdrowotność 2 prozdrowotność 2 prozdrowotność 2 
Chipsy bananowe to doskonały zamiennik niezdrowych przekąsek często spożywanych podczas oglądania telewizji czy przeglądania Internetu. Mimo tego iż zawierają duże ilości węglowodanów i są dość kaloryczne (około 360kcal/100g) posiadają cenne składniki odżywcze i stanowią alternatywę dla smażonych na tłuszczu chipsów ziemniaczanych i bezwartościowych słodyczy. Oprócz wspomnianych wcześniej węglowodanów zawierają pewną ilość białka, a także niewiele tłuszczów. Podobnie jak świeże owoce, suszone banany są zasobne w potas, który reguluje ciśnienie krwi i pracę mięśni szkieletowych. Zawierają również niewielką ilość sodu wspomagającego układ nerwowy.

Suszone banany poprawiają samopoczucie. Dzięki obecnej w nich serotoninie działają uspokajająco i odprężająco, natomiast potas dodatkowo chroni przed apatią i znużeniem. Ponadto przegryzanie chipsów wpływa pozytywnie na proces myślenia i koncentrację, co jest szczególnie ważne dla osób uczących się i pracujących umysłowo. Zawarte w nich składniki łagodzą również objawy napięcia przedmiesiączkowego, a także bóle menstruacyjne.

Duża zawartość błonnika reguluje pracę układu pokarmowego i poprawia perystaltykę jelit, jednak osoby pozostające na diecie odchudzającej nie powinny spożywać tego produktu w dużych ilościach ze względu na wysoką wartość energetyczną. Kaloryczność chipsów bananowych podnosi proces smażenia w oleju kokosowym, któremu poddawane jest większość tych suszonych owoców.

Chipsy bananowe mogą stanowić doskonały dodatek do przygotowywanych w domu batoników wielozbożowych lub musli. Drobno pokruszone można wykorzystać również jako panierkę do mięs lub posypkę do deserów.


Autor: Ilona AndrakaDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik