Sekrety Diety - granat - wymiennik owocowy

Granat - wymiennik owocowy - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

granat - wymiennik  50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 75g
miara domowa: 1/4 dużej sztuki
prozdrowotność: prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 
Owoce granatu znane były już kilka tysięcy lat przed naszą erą. Ze względu na dużą liczbę nasion granat stał się symbolem płodności oraz długowieczności i był czczony przez mieszkańców starożytnego Egiptu. Granat stosowany jest jako roślina lecznicza i ozdobna, a owoce o oryginalnym smaku urozmaicają jadłospis.

W Polsce owoce granatu są mało popularne i stosunkowo trudnodostępne. Dzięki dużej zawartości witaminy C pomagają wzmocnić odporność w okresie przeziębień, zapobiega anginie. Obfitują również w kwasy organiczne. Są źródłem niacyny oraz potasu. Obecny w nich błonnik reguluje prace układu pokarmowego i wspomaga odchudzanie. Pomocny jest także w problemach z zaparciami.

Owoc granatu doskonale wpływa na układ krwionośny. Obniża ciśnienie krwi oraz zapobiega chorobom serca. Poprawia także przepływ krwi i utrudnia odkładanie się cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych. Substancje zawarte w soku granatu neutralizują wolne rodniki i zapobiegają chorobom nowotworowym. Spowalniają również procesy starzenia się komórek pomagając zachować młody wygląd i dobre samopoczucie. Są również stosowane w przypadku stanów zapalnych, szczególnie w artretyzmie.

Jadanie granatów przez osoby cierpiące na chorobę Alzheimera może spowodować spowolnienie następowania objawów.

Nie bez powodu owoce te są kojarzone z płodnością i seksem. Wiele osób wierzy, że to właśnie granat był zakazanym owocem będącym przyczyną grzechu pierworodnego w raju. Do dziś uważane są za jeden z najsilniejszych naturalnych afrodyzjaków. Wzmacniają doznania miłosne. Ponadto picie soku z granatu pomaga likwidować zaburzenia erekcji. Działa również ochronnie na prostatę i dodaje sił witalnych.

Owoce granatu doceniła również kosmetologia. Stały się nieodłącznym składnikiem wielu kremów odżywczych oraz maseczek. W medycynie naturalnej zastosowanie znalazły nie tylko owoce, ale także korzenie, nasiona i inne części drzewa. Prowadzone są badania nad sfermentowanymi owocami. Uważa się, że mogą mieć one o wiele większe właściwości lecznicze niż świeże owoce.


Autor: Ilona AndrakaDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik