Sekrety Diety - wiśnie - wymiennik owocowy

Wiśnie - wymiennik owocowy - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

wiśnie 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 105g
miara domowa: 21 sztuk
prozdrowotność: prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 
Wiśnie jako owoce sezonowe goszczą na naszych stołach tylko przez krótki czas, dlatego w tym okresie warto spożywać ich jak najwięcej. Owoce te zawierają wiele wartościowych składników odżywczych, są niskokaloryczne, a zawarte w nich substancje pomagają w regulacji pracy układu pokarmowego. Oprócz węglowodanów zawierają znaczne ilości kwasów organicznych, pektyn, antocyjanów i garbników.

Owoce zasobne są w witaminy z grupy B, witaminy: C i E oraz karoten. Dzięki dużej ilości kwasu foliowego spożywanie wiśni warto polecić kobietom planującym ciążę. Bogate są również w żelazo, którego niedobór może być przyczyną anemii, a także potas niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Osobom skarżącym się na problemy z tarczycą pomóc może zawarty w tych owocach jod – niezbędny do produkcji hormonów tego gruczołu.

Oprócz owoców, w domowym przetwórstwie wykorzystywane są również liście wiśni zasobne w garbniki mające działanie przeciwzapalne i przeciwbiegunkowe. Zarówno owoce jak i liście dodawane są do domowych soków i dżemów. W medycynie naturalnej zastosowanie znalazły również kwiaty wiśni, z których przygotowywano napary pomocne w przypadku kamicy nerkowej i zapalenia spojówek.

Wiśnie można bez obaw włączyć do diety odchudzającej. Są niskokaloryczne, dają uczucie sytości, a ponadto mają działanie lekko przeczyszczające, dzięki czemu można je polecić osobom borykającym się z zaparciami. Doskonale oczyszczają organizm i ułatwiają usuwanie zbędnych produktów przemiany materii

Dzięki antyoksydantom zawartym w tych owocach spożywanie ich może zmniejszyć ryzyko chorób nowotworowych. W ostatnim czasie prowadzone zostały badania, które dowodzą, że związki te zmniejszają również prawdopodobieństwo wystąpienia sercowo-naczyniowych chorób cywilizacyjnych. Mimo dużej zawartości cukru owoce te polecane są diabetykom, gdyż spożywanie ich nie powoduje gwałtownych zmian cukru we krwi. Miąższ oraz sok tych owoców wykazują działanie antyseptyczne.


Autor: Ilona AndrakaDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik