Sekrety Diety - sok pomidorowy - wymiennik warzywny

Sok pomidorowy - wymiennik warzywny - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

sok pomidorowy 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 375g
miara domowa: 1,5 szklanki
prozdrowotność: prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 
Sok pomidorowy jest cennym źródłem wielu witamin oraz mikro i makroelementów. Zawiera większość składników odżywczych obecnych w nieprzetworzonych pomidorach. Bogaty jest więc w potas, fosfor, miedź i fluor, a także witaminy: H, E i K. Zawiera znaczne ilości witaminy C, która poprawia odporność oraz chroni organizm przed nowotworami. Szczególnie cenny jest występujący w dużych ilościach w soku pomidorowym likopen – niezwykle silny antyoksydant, który zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele groźnych nowotworów. Związek ten jest szczególnie ważny w diecie mężczyzn ponieważ zapobiega przerostowi oraz nowotworom gruczołu krokowego, a także może wspomagać leczenie niepłodności.

Codzienne picie soku z pomidorów reguluje pracę układu nerwowego. Zawarte w nim witaminy z grupy B oraz magnez i brom działają uspokajająco i chronią przed nerwicami. Regularne spożywanie zmniejsza również objawy zmęczenia i wspomaga układ krążenia. Pomaga też zmniejszyć niedobory witamin i składników mineralnych oraz zapobiegać niedokrwistości.

Doskonały jest dla osób próbujących pozbyć się zbędnych kilogramów – jest niskokaloryczny i powoduje natychmiastowe uczucie sytości. Dzięki obecności błonnika reguluje pracę jelit, zmniejsza wchłanianie cholesterolu i zapobiega zaparciom. Dodatkowo wspomaga oczyszczanie organizmu, neutralizuje nadmiar soli w diecie, orzeźwia i gasi pragnienie.

Warto włączyć do diety sok pomidorowy jeśli chcemy zadbać o skórę, włosy i paznokcie. Dzięki obecności takich związków jak beta–karoten, cynk oraz witaminy C i E paznokcie i włosy stają się mocne, a skóra dotleniona i odmłodzona. Wspomniany wcześniej likopen wraz z witaminą E hamuje procesy starzenia oraz reguluje odnowę komórek skóry. Dodawany jest do wielu kremów i maseczek działających kojąco i odświeżająco.


Źródła:
K. Świetlikowska: Surowce spożywcze pochodzenia roślinnego, SGGW

Autor: Ilona AndrakaDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik