Sekrety Diety - avocado - wymiennik owocowy

Avocado - wymiennik owocowy - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

avocado 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 35g
miara domowa: 1/4 sztuki
prozdrowotność: prozdrowotność 3 prozdrowotność 3 prozdrowotność 3 prozdrowotność 3 prozdrowotność 3 
Jego nazwa pochodzi od słowa Ahuacuatl, co w języku Azteków oznacza „drzewo, na którym rosną jądra”. Nikogo nie zdziwi, że awokado było niegdyś uważane za afrodyzjak.

Avokado to bardzo cenny owoc, którego spożywanie może przynieść nam wiele korzyści. Zawiera ono duże ilości potasu i magnezu, znajdziemy w nim kwas foliowy, witaminy z grupy B, jak również rozpuszczalne w tłuszczach witaminy E oraz K. Awokado zawiera również inne cenne dla naszego zdrowia substancje np. beta-sitosterol obniżający stężenie cholesterolu we krwi, luteinę, która między innymi hamuje rozwój nowotworów prostaty, czy pełniące rolę antyoksydacyjną karotenoidy.

Na diecie odchudzającej warto pamiętać, że owoc ten jest dość tłusty, co przekłada się na jego wysoką kaloryczność. Warto jednak dodać, że kwasy tłuszczowe, jakie znajdziemy w awokado, mają bardzo korzystny dla naszego zdrowia skład.

Istnieją doniesienia, że mieszanki na bazie oleju z awokado mogą łagodzić objawy choroby zwyrodnieniowej stawów.

Podczas wybierania awokado w sklepie warto wybierać owoce miękkie w dotyku, lecz nie zbyt miękkie. Najlepszym sposobem sprawdzenia czy jest już dojrzały jest ściśnięcie owocu w dłoniach. Jeżeli kupimy owoc dojrzały najlepiej przechowywać go w lodówce, niedojrzałe egzemplarze dojrzeją trzymane w temperaturze pokojowej.

Przekrojone awokado szybko czernieje, można temu przeciwdziałać skraplając owoc sokiem z cytryny lub limonki.

Dojrzałe awokado z powodzeniem i z korzyścią dla zdrowia może zastępować masło na kanapkach.Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik