Sekrety Diety - kminek - produkt okazjonalny

Kminek - produkt okazjonalny - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 15g
miara domowa: 1 łyżka
prozdrowotność: prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 prozdrowotność 4 
Kminek jest jedną z najczęściej używanych przypraw w kuchniach wielu narodów. Niewiele osób wie jednak, że jest on nie tylko doskonałym dodatkiem do potraw, poprawiającym ich smak i aromat, ale także środkiem leczniczym na wiele popularnych dolegliwości. Nie posiada zbyt wielu składników odżywczych, jednak warto poznać właściwości kminku, aby wykorzystać jego dobroczynny wpływ na organizm.

W małych ziarenkach odnaleźć można flawonoidy, które dzięki właściwościom antyoksydacyjnym pomagają zapobiegać chorobom nowotworowym. Zawierają również węglowodany, związki białkowe, a także kwasy organiczne i związki mineralne. Dodatek kminku sprawia, że danie ma bardziej wyrazisty i pikantny smak. Przyprawia się nim głównie potrawy tłuste, lecz doskonale nadaje się również do gotowanej kapusty, ćwikły i sałatek ziemniaczanych. Jego smak źle łączy się z innymi przyprawami.

Kminek polecić można osobom dbającym o linię. Doskonale wpływa na trawienie i poprawia pracę układu pokarmowego. Ponadto dzięki właściwościom rozluźniającym łagodzi wzdęcia. Hamuje również rozwój szkodliwych bakterii układu pokarmowego i poprawia samopoczucie po przejedzeniu. Problemy trawienne u dzieci rozwiąże herbatka kminkowa.

Jadanie potraw przyprawionych kminkiem wspomaga nerki i działa moczopędnie. Napary z kminku mogą okazać się zbawienne dla osób borykających się z wrzodami żołądka lub dwunastnicy. Mogą również przynieść ulgę kobietom cierpiącym z powodu comiesięcznych bólów. Rozgryzanie ziarenek tej przyprawy skutecznie odświeża oddech. Podobnie działa też wywar z kminku. Przyprawa rozwiąże problemy z laktacją. Jest ona także częstym składnikiem syropów i leków wykrztuśnych.

Przez wiele lat kminek wykorzystywany był w medycynie ludowej. Oprócz problemów trawiennych rzekomo rozwiązywał problemy miłosne. Nie był stosowany jako typowy afrodyzjak lecz jako dodatek do mikstur pomagających w uwiedzeniu. Wierzono również, że kminek jest swoistym amuletem, który ochroni własność przed kradzieżą.


Autor: Ilona AndrakaDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik